5 tipov pre ľahké sťahovanie

So sťahovaním často nastáva hektické obdobie plné zmätkov. Presťahovať sa ale zvládnete v pokoji aj za víkend. Neveríte? Potom skúste postupovať podľa týchto tipov od nás, skúsených profesionálov, ktoré vám zaistia hladký priebeh sťahovania v Prešove alebo inom meste, až možno budete milo prekvapení.

Plánujte včas

Začnite s prípravami už mesiac pred plánovaným sťahovaním. Budete tak mať dostatok času na prieskum trhu, zabezpečenie všetkého potrebného ku samotnému sťahovaniu vecí a rezervovanie vhodného termínu. To platí predovšetkým v prípade, že sa sťahujete do iného mesta či krajiny, alebo vo vychytenejšom termíne (napríklad cez víkend a na konci mesiaca).

Zvoľte vhodné obalové materiály

Určite chcete svoje veci pri sťahovaní ochrnániť, aby prišli v takom stave, v akom odišli z pôvodného bývania. Niektoré veci môžete nahádzať do tašiek, iné (napríklad vázy či riad) vyžadujú starostlivé zabalenie do bublinkovej fólie a teda zabezpečenie, že ho cestou nerozbijete. Krabice od zeleniny, ktoré zoženiete v supermarkete, navyše môžu vaše veci zašpiniť a nezaručia, že sťahovanie všetko prežije bez úhony. Ak sa sťahujete s profesionálmi, odporúčia vám i vhodné obalové materiály podľa potreby.

Sťahovanie v Prešove, nakladanie v plnom prúde
Sťahovanie v Prešove, nakladanie v plnom prúde

Vyhoďte, čo nepoužívate

Sťahovanie je skvelou príležitosťou ako sa zbaviť vecí, na ktoré sa roky len práši. Jednak môžu poslúžiť ešte niekomu ďalšiemu, jednak budete mať pri sťahovaní menej práce a predovšetkým dostatok miesta, až si budete zháňať vybavenie do nového domova. Rátajte aj s odvozom na skládku alebo zberný dvor, aby bol náklad na zbavenie sa vecí primeraný.

Informácií nie je nikdy dosť

Dnešné sťahovacie služby sú naozaj komplexné. Dobrá sťahovacia firma vám okrem klasického presťahovaní poskytne informácie o obalových materiáloch, takže ich nemusíte nikde horko ťažko zháňať, po dohode dokáže vykonať aj montáž a demontáž nábytku alebo pomôže zabezpečiť odvoz nepotrebných vecí na skládku, skrátka vám ušetrí veľa práce.

Preto ešte než začnete zháňať prvé krabice, informujte sa o tom, čo všetko bude ku sťahovanie potreba, či ho zvládnete svojpomocne a či nebude lepšie privolať skúsenú pomoc. Najjednoduchšie je ozvať sa nám a my vám pripravíme optimálne riešenie na mieru.

Tip na záver

Malý tip na koniec a čo ste možno nevedeli: Máte sťahovania plné zuby a to ešte ani nezačalo? Nechajte ho na nás. Radšej si užite, že môžete bez práce nakráčať rovno do nového bývania a svoj čas a energiu tak venovať pre vás milejším veciam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *