Sťahovanie rodinných domov

Rodinné domy sa nesťahujú tak často ako byty. Napriek tomu existuje celý rad dôvodov, prečo sa z rodinného domu presťahovať. Môžete sa sťahovať z rodinného domu do bytu, kúpiť nový rodinný dom, sťahovať sa od rodičov… So sťahovaním rodinných domov do Prešove, v rámci Prešova alebo z Prešova vám radi pomôžeme. V tomto článku sa pozrieme, ako sa na sťahovanie rodinného domu pripraviť a ako také sťahovanie so sťahovacou firmou prebieha.

Ako sa na sťahovanie rodinného domu pripraviť

Keď sa rozhodnete sťahovať sa s profi sťahovacou firmou, musíte prvé rozhodnúť dve veci – termín sťahovania a ako vyriešite balenie. Termín je dôležité určiť s predstihom, nech sa všetko k vybranému dátumu koordinuje. Baliť sa môžete sami alebo s pomocou sťahovacej firmy. Okrem krabíc a prepraviek budete určite potrebovať stretch fóliu a bublinkovú fóliu.

Čo teda pred sťahovaním urobiť? Dôležité je pripraviť zoznam sťahovaných vecí a zabezpečiť parkovacie miesto na sťahovacie auto. A to ako v mieste nakládky, tak v mieste vykládky. Podľa zoznamu sťahovaných vecí vám potom dokážeme samotné sťahovanie naceniť.

Sťahovanie v Prešove, nakladanie v plnom prúde
Sťahovanie v Prešove, nakladanie v plnom prúde

Priebeh sťahovania rodinného domu

Obvyklý priebeh sťahovania je vždy podobný.

V dohodnutý čas príde sťahovací automobil, do ktorého sťahováci opatrne naložia všetky veci. Môžu prísť aj dve autá alebo sa pôjde na dvakrát. To všetko sa samozrejme dohodne vopred, pretože od toho závisí cena sťahovania.

Škatule, nábytok a všetko ostatné sa v autách poriadne upevnia tak, aby sa počas prevozu nič nepoškodilo. Potom prebehne samotný prevoz na miesto vášho nového bydliska. Ideálne je, keď pôjdete svojim autom alebo bude na mieste vykládky čakať na sťahovákov niekto iný.

Vykládka prebieha rovnako rýchlo, ale opatrne. Sami určíte, čo chcete kam presťahovať, sťahováci nanosia veci tam, kam si poviete. Je možné dohovoriť aj montáž nábytku na mieste. To všetko je však potrebné dohodnúť vopred.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *