Medzinárodné sťahovanie zverte radšej firme

Sťahovanie do zahraničia alebo z cudziny do SR je s dobre zvolenými pomocníkmi pohodová záležitosť. Naopak s nevhodnou sťahovacou firmou sa rýchlo mení na horor. Poradíme vám, ako vybrať spoľahlivú spoločnosť, ktorá vám celý presun výrazne uľahčí. Kľúčové sú predovšetkým jej skúsenosti, znalosti a technika.

Sťahovanie do zahraničia býva komplikovanejšie ako presuny v rámci SR, preto ho mnoho domácností zveruje do rúk skúsených odborníkov. Pokiaľ ale uvažujete o oslovení sťahovacej firmy, mali by ste si vždy overiť niekoľko základných kritérií. Na trhu je mnoho spoločností, ktoré vám presun do cudziny skôr sťažia, než uľahčia. Oproti tomu so spoľahlivými profesionálmi je medzinárodné sťahovanie bezstarostnou záležitosťou.

Medzinárodné sťahovanie kladie na firmu oveľa vyššie nároky, než keby ste sa presúvali len z Prešova do Košíc. Pri výbere by ste preto mali byť obzvlášť obozretní.

Pripravili sme zoznam, ktorý vám s hľadaním vhodnej spoločnosti pomôže. Profesionálna sťahovacia firma by mala spĺňať aspoň nasledujúce požiadavky:

Musí mať skúsenosti so sťahovaním do zahraničia

Je ušľachtilé podporovať nováčikov v odbore, môžu z toho ale plynúť mnohé nepríjemnosti. A nižšia cena len málokedy vyváži rozbitý majetok alebo problémy pri prevoze a preclení. Preto je lepšie, keď si vyberiete takú firmu, ktorá už má skúsenosti s medzinárodným sťahovaním. Zistite si, koľko rokov už presuny do zahraničia alebo k nám do SR zaisťuje, a poobzerajte sa po konkrétnych referenciách. Hodnotenie predchádzajúcich klientov vám väčšinou povie najviac.

Má moderné sťahovacie vozidlá, nie vyslúžilé dodávky

Keď budete vyberať sťahovaciu firmu, vždy sa zaujímajte predovšetkým o jej vozový park. Pozrite sa, ako sťahovacie vozidlá vyzerajú, ako sú staré a či majú polstrovanie, ktoré je k prepravovaným veciam šetrnejšie. Niektoré spoločnosti len odkúpia dodávky, ktoré majú už tie najlepšie roky za sebou, a dovnútra vlepia koberce, my máme všetky dodávky zánovné. Sťahovacie vozidlá by mali spĺňať emisné normy vjazdu nákladných vozidiel do centier európskych veľkomiest.

Kvalitne poistia všetky vaše veci

Kvalitné poistenie by malo byť v dnešnej dobe samozrejmosťou, bohužiaľ nie všetky firmy ho poskytujú. Spoločnosť zaisťujúca sťahovanie, by mala poistiť vaše veci aj priestory, v ktorých sťahovanie prebieha. Musí sa vzťahovať nielen na sťahovanie v SR, ale aj na ostatné krajiny.

Medzinárodné sťahovanie zorganizuje aj cez víkend alebo počas sviatkov

Zistite si tiež, v ktorých termínoch je sťahovanie možné a za akých cenových podmienok. Niektoré spoločnosti si napríklad účtujú príplatky za prácu v noci alebo počas soboty a nedele.

Každý si musí vybrať, čo mu bude viac vyhovovať, ale ani jedna voľba v závere nie je zlá. Načastejšou vľbou výba prenajať si dodávku v Prešove (teda z nášho zánovného a poisteného vozového parku), nakladanie, vykladanie a cestu si zabezpečiť vo vlastnej réžii. Je to ekonomicky najvýhodnejšie vďaka našim výhodným cenám prenájmu dodávok a zákazníkma kontrolu nad tým, ako bude s jeho vecami naložené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *