Na čo sa často zabúda pri sťahovaní nie len v Prešove

Väčšina ľudí, ktorí sa chystajú sťahovať v Prešove, či iných mestách, sa tejto akcie možno až prehnane obávajú a v každom prípade sa snažia urobiť všetko pre to, aby sťahovanie prebehlo hladko. Jedným z najlepších spôsobov, ako eliminovať stres a dosiahnuť hladký priebeh sťahovania, je naplánovať si všetko s dostatočným predstihom a uistiť sa, že sa vyhnete niektorým bežným chybám, ktorých sa ľudia počas sťahovania často dopúšťajú. Aké veci to sú?

Zaistenie starostlivosti o deti a domácich miláčikov

Niekedy môžu byť ľudia tak pohltení chystaním na sťahovanie, že zabudnú myslieť na svoje malé deti alebo domácich miláčikov. To však môže byť nebezpečné – ťažké a veľké náradie, sťahovacia technika a profesionálni sťahováci v dome môžu byť pre malé deti a domáce zvieratá stresujúce, nehľadiac na to, že môžu pri všetkom tom zhone prísť k úrazu. Pred sťahovaním sa preto obráťte na dôveryhodného priateľa alebo člena rodiny, ktorý zaistí bezpečnú starostlivosť o vaše deti a domáce zvieratá počas sťahovacieho dňa.

Nezabudnite informovať inštitúcie o svojom sťahovaní

O tom sme už písali v inom článku, ale opakovanie matka dobrého presťahovania. Tak si len zopakujme, že o sťahovaní musíte upovedomiť dôležité úrady, od ktorých môžete dostávať listy. Dôležitý je najmä Daňový a Živnostenský úrad, pokiaľ podnikáte, pošta, banka, zdravotná poisťovňa, sociálna poisťovňa, zamestnávateľ a podobne. Nezabudnite informovať aj svojich priateľov a známych. Správu s novou adresou a dátumom sťahovania odošlite e-mailom 30 dní pred sťahovaním. Po presťahovaní pošlite správu znova. Zo skúsenosti vieme, že toto combo je oveľa úspešnejšie, ako len jeden e-mail po. Ak totiž dôjde k zameškaniu alebo nedoručeniu dôležitých oznamov a dokumentov, zodpovednosť prenesú na vás.

Zaistite parkovanie pre sťahovacie vozidlo

Zaistenie dostatku parkovacieho miesta pre sťahovacie auto je veľmi dôležité, obzvlášť pokiaľ bývate v lokalite, kde je s parkovaním problém. Nezabudnite, že rovnaké parkovacie miesto by ste mali mať zaistené aj v cieľovej destinácii. Môžete sa napríklad obrátiť na miestne zastupiteľstvo, ktoré vám za odplatu vyhradí parkovanie na konkrétny termín. Niektoré sťahovacie firmy sa o parkovacie miesto postarajú sami, ale ak si napríklad na vlastné sťahovanie požičiate dodávku, je to na vás.

1615371815394
Parkovacie miesto pre dodávku na sťahovanie

Označte dôkladne krabice s vecami

Ak počas sťahovania zistíte, že nutne potrebujete niečo, čo ste zabalili do niektorej z desiatok krabíc bez toho, aby ste vedeli do ktorej, je to veľmi frustrujúce. Ešte horšie je, keď neopatrne vezmete škatuľu, o ktorej si myslíte, že je plná uterákov, a príliš neskoro zistíte, že v nej bol porcelánový servis po babičke. Týmto nástrahám sa môžete vyhnúť, ak si zaobstaráte zásobu fixiek a každú škatuľu dôkladne popíšete. Obzvlášť si dajte pozor na krabice s krehkými vecami, na ktoré viditeľne napíšte, ktorou stranou má krabica stáť nahor a opatrite ich viditeľným nápisom KREHKÉ. Ešte viac informácií o balení a ochrane veci pri sťahovaní nájdete v našom blogu.

Čo je kľúčom k hladkému a úspešnému sťahovaniu?

Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť najrôznejším nástrahám sťahovania, je vyhľadať služby dôveryhodnej sťahovacej firmy. Vyškolený tím profesionálnych sťahovákov vás zbaví mnohých starostí a umožní vám sústrediť sa počas sťahovania na to podstatné. Pozrite si naše referencie, ozvite sa nám a všetko si vopred dohodneme, aby vaše sťahovanie prebehlo hladko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *