Ako ochrániť veci pri sťahovaní

Sťahujete sa do nového bytu a čaká vás celý rad úloh a plánovania. Veľmi dôležuté je dôkladné zabalenie všetkých vecí pred ich prevozom, aby ste ic ochránili. Kde ale zohnať vhodný baliaci materiál a krabice? Máte hneď tri možnosti, ako si s takouto úlohou poradiť.

Krabice zo supermarketu

Získať prázdne krabice zadarmo v obchodoch sa zdá byť veľmi výhodné a jednoduché riešenie. Nemusí to tak ale byť vždy. Obchodné domy sa riadia prísnymi pravidlami a pracovnými postupmi a na mnohých miestach vám odmietnu pomoc. Pokiaľ nejakú krabicu predsa len získate, nebude zrejme príliš pevná a tým pádom ani vhodná na balenie najmä cenných vecí a tých, ktoré by sa mohli pri prevoze rozbiť. Kvalitné a pevné krabice si dnes môžete objedna´t z e-shopov, ktoré ponúkajú obalový materiál. Prídu vám pohodlne rozložené a vy si ich poskladáte presne toľko koľko budete pri sťahovaní potrebovať

Recyklujte

Pokiaľ sa sťahujete len do vedľajšieho vchodu a neriskujete tak pri dlhých transportoch poškodenie svojich cenností, buďte inovatívny. Zlepte si vlastné krabice zo starej lepenky, upotrebte schované krabice od spotrebičov a topánok, krehké veci zabaľte do novín a už raz použité bublinkové fólie a baliaceho papiera. Pokiaľ máte obalového materiálu nazbieraných dostatok, ušetríte nielen svoju peňaženku, ale aj prírodu.

Požičajte si na sťahovanie obaly

Ak sa sťahujete ďaleko a nechcete nič nechať na náhodu, požičajte si na sťahovanie krabice od niektorej spoľahlivej firmy. Pohodlne tak zabalíte všetky svoje veci do obalov zodpovedajúcej kvality a príslušnej veľkosti. Ušetríte tak miesto v aute pri prevoze a nebudete sa o svoje veci počas sťahovania báť.

man loading packages
Nakladanie škatule pri sťahovaní v Prešove

Existujú odborníci na balenie

Pokiaľ chcete staviť na istotu, nechajte svoje veci zabaliť priamo odborníkom. Vyplatí sa to najmä u elektroniky a iných cenností. Sťahovacia firma všetko starostlivo demontuje a zabalí, prevezie a opäť vybalí a zloží vo vašom novom byte. V tomto prípade dokonca ušetríte za väčšinu obalov, pretože ich dostanete zapožičané zadarmo. Kvalitná firma vám všetok majetok počas sťahovania tiež poistí. Ak sa však sťahujete sami, nezabudnite na tieto dôležité veci.

Samozrejmosťou je v poslednom prípade aj úspora času, ktorú by ste trávili balením a vybaľovaním všetkých vašich vecí. Sťahovanie si dokonca môžete naplánovať na všedný deň, odísť do práce a pri sťahovaní vôbec nemusíte byť. Popoludní už len v novom byte prevezmete zásielku a máte po starostiach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *