Sťahovanie svojpomocne alebo s firmou?

Iste to poznáte. Našli ste úplne skvelé miesto na bývanie, ale teraz vás čaká náročné sťahovanie z Prešova niekam ďaleko. Ako sa s týmto všetkým vysporiadať? V zásade máte dve možnosti. Buď to všetko zvládnuť svojpomocne alebo si na to najať sťahovaciu firmu. Aké sú výhody jednotlivých riešení? Prečo to zvládnuť úplne sám a ako postupovať? V čom má zase profi firma navrch?

Riešenie vo vašich rukách bude lacnejšie, ale náročnejšie

Ak sa rozhodnete ísť na to svojpomocne, mali by ste vedieť, že vás čakajú pomerne náročná operácia. Čo to pritom znamená? Najskôr si musíte uvedomiť, že na sťahovanie budete potrebovať určitú techniku. To znamená dostatočné veľký úžitkový až nákladný automobil (dodávku), ďalej potom vhodné sťahovacie nástroje, a v neposlednom rade aj osoby, ktoré vám s tým všetkým pomôžu. V závere však takéto riešenie vychádza oveľa lacnejšie, a to aj vďaka lacným požičovniam dodávok, ktoré umožňujú požičať si dodávku aj napríklad na niekoľko hodín. Na druhú stranu, musíte počítať s tým, že všetko sťahovanie zaberie oveľa viac času a veľmi sa fyzicky unavíte. Ďalšia výhoda je zase aj to, že nad svojimi vecami budete mať stopercentnú kontrolu. Prečítajte si ďalšie tipy na sťahovanie.

Profesionálne riešenie je pohodlnejšie, ale drahšie a menej transparentné

Ak voľba padne na riešenie od profesionálov, mali by ste počítať s vyššími výdavkami. Zase nebudete musieť úplne nič urobiť, iba rozdáte pokyny, pričom následne už všetko bude v réžii firmy. Aké riziká a nepríjemnosti však plynú z tejto možnosti?

  • Neviete, ako sa k vašim veciam budú pracovníci danej firmy správať
  • Stojí to oveľa viac peňazí, pretože musíte platiť obsluhu dopravných prostriedkov a samotných pracovníkov, ktorí sa budú ťahať s vašim nábytkom
  • Niekomu môže byť nepríjemný väčší pohyb samotných pracovníkov, ktorí sa navyše k sťahovaným predmetom nesprávajú často vôbec pekne
Požičaná dodávka z Prešova na sťahovanie do nového domova v Nemecku


Každý si musí vybrať, čo mu bude viac vyhovovať, ale ani jedna voľba v závere nie je zlá. Načastejšou vľbou výba prenajať si dodávku v Prešove (teda z nášho zánovného a poisteného vozového parku), nakladanie, vykladanie a cestu si zabezpečiť vo vlastnej réžii. Je to ekonomicky najvýhodnejšie vďaka našim výhodným cenám prenájmu dodávok a zákazníkma kontrolu nad tým, ako bude s jeho vecami naložené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *